Altyapı Ağ Çözümleri

Altyapı Ağ Çözümlerimizi Bu Sayfa İçerisinde Bulabilirsiniz

Altyapı Ağ Çözümleri Hakkında

Merak ettiğiniz sorular için bize kolayca ulaşabilirsiniz. Mail veya iletişim numarası üzerinden bizimle hızlıca iletişim kurabilirsin.

Yerel ve Geniş Alan Ağları

Geniş Alan Ağları (WAN’lar), coğrafi olarak uzak konumlar üzerinden yerel alan ağlarını (LAN’lar) ve diğer ağ türlerini birbirine bağlayan bilgisayar ağlarıdır. Adından da anlaşılacağı gibi, WAN’lar tüm ağ türleri arasında en geniş coğrafi kapsamı sağlar.

Yerel Alan Ağı ve Geniş Alan Ağı teknolojileri, cihazların birbirine bağlanmasını sağlar. Ancak, Yerel Alan Ağları daha sınırlı kapsama alanına sahiptir. WAN’lar için bu sınırlama geçerli değildir – bu, LAN ve WAN arasındaki ana farklılaştırıcının kapsama boyutları olduğu anlamına gelir: Yerel Alan Ağları belirli bir aralıkla sınırlandırılırken, Geniş Alan Ağları hem şehirler hem de ülkeler arasında yayılır.

Kablosuz Alan ve Ağ Çözümleri

Kablosuz ağlar, yerel alan ağınızı genişletmenin veya büyüyen kuruluşlara ve mobil çalışanlara anında ağ erişimi sağlamanın hızlı ve kolay yollarını sunar. Kablosuz teknoloji, mobilite, hızlı ve kolay kurulum, kablolama maliyetlerini ortadan kaldırma, ölçeklenebilirlik ve artan üretkenlik vaat eder.

Ancak konu güvenlik, sürekli erişim ve hız olduğunda doğru çözümleri talep ediyor.  Ağ oluşturma uzmanlığımız, büyük sistemlerin yanı sıra küçük ağlar için geniş bir ürün ve teknoloji yelpazesini kapsar;

►Tek veya çok site tabanlı birden çok kablosuz ağ

►Güvenilir yedekleme altyapısı

►Uygun donanım

►Kimlik tabanlı doğrulama

►Filtreleme, şifreleme

ve diğer güvenlik politikalarının tümü mevcut ağlara entegre edilmiştir.

Bütünleşik İletişim Çözümleri(UC)

Teknoloji ilerledikçe, şirketlere verimliliği artırmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek için yeni fırsatlar sunulmaktadır. Ses teknolojileri gibi modern iletişim çözümlerinden yararlanmak, müşteri bağlılığından operasyonel stratejilere kadar önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlayabilir. Bu yarışta başarılı olmak için mevcut teknolojik fırsatları tanımak ve iş için doğru araçları seçmek çok önemlidir.

  • IP Telefon
  • Çağrı Merkezi
  • Mobil Hareket Yeteneği
  • Webex Toplantısı
  • Birleşik İletişim ve Arama
  • Video Konferansı
  •  

 

Cisco Hizmet Tabanlı Ağ Mimarisinin bir uzantısı olan Cisco Unified Communications, gerçek zamanlı iletişimi kolaylaştıran açık ve esnek bir platformdur. Ağa bağlı bir BT altyapısı kullanan bu sistem, insanları doğru kaynaklara hızlı bir şekilde bağlamaya hizmet eder. IP tabanlı telefon hizmetleriyle Cisco Unified Communications, ses, video ve veri iletişimini tek bir sistem üzerinden sorunsuz bir şekilde entegre eder. Akıllı ağ yetenekleri sayesinde, iş operasyonlarında günlük hayatı basitleştirir.

Prodes Group’ta Entegre İletişim Çözümlerimizin temeli, sektör lideri Cisco’nun iletişim portföyündeki ürünlere, uygulamalara ve özelliklere dayanmaktadır. ‘Doğru çözüm’ sunmanın çok önemli olduğuna inanıyoruz. Nitelikli kadromuzla birçok başarılı projeye imza attığımız yıllardır olduğu gibi, bütçe kısıtlamaları içinde kalmak ve zamanında teslim etmek öncelikli hedeflerimizdir. Neler yaptığımızı göstermek ve size ‘doğru çözümü’ deneyimleme şansı vermek için lütfen sizinle iletişime geçmemize izin verin.

Yapısal Kablolama ve Alt Çözümleri

Yapısal kablolama, masraflı bir bileşen olarak teknoloji altyapısında uzun süre kullanılmaktadır. Yapılan yanlış tasarımlar ve uygulamalar, ağ problemlerinin önemli bir kısmına sebep olmaktadır. Biz projelendirmiş olduğumuz uçtan uca network altyapı çözümleri ile akıllı binaya ve sistem odaları için istenilen doğru tasarımla hareket ediyoruz.

Aynı zamanda sunmuş olduğumuz yüksek uygulama kalitesi, geniş bakim ve test hizmetleri ile yillarca sorunsuz verim alabileceginiz kablolama çözümlerini sunuyoruz.

Ağ Yönetimi

Ağ yönetimi, ağ güvenliğinin ve iş akışının denetimini sağlamak için çok önemlidir. Tarafımızdan size sunulan hizmetler; yerel ağ, geniş alan ağ alamda oluşturulmuş verilere yönelik bilgisayar donanımında oluşabilecek degişiklikleri tespit amaçlı kullanılan network management servisinin komple bir paketidir.

Aynı zamanda buna ek olarak sisteme gelen değişiklikleri ve yazılım, donanımla ilgili spesifikayonlar ile dökümanlar kontrol altında tutmaya çalışarak, harcanan malzemelerden tam yararlanmaktadır.

Yazılım ile Tanımlanan Ağ(SDN)

Yazılım Tanımlı Ağ Oluşturma (SDN), ağ mimarisinde Kontrol ve Veri Düzlemlerini ayırarak ağ yönetimini kolaylaştıran bir yapıdır. SDN, uç cihaz davranışlarının hızlı ve kolay kontrolünü sağlar, böylece bir ağ içindeki kontrol ve yönlendirme süreçlerini birbirinden ayırır. Bu nedenle, karmaşık ağları hızlı ve kolay bir şekilde yönetmek için uygun bir çözüm sunar.